Rytmus C – rytmus bodu

“Veliká kancelářská budova. Dveře se automaticky otvírají a vy jste vešli dovnitř. Jsou tam vysoké stropy, přesná linie a lidé kolem vás jsou pracovně naladěni a adekvátně tomu i oblečeni. Pracují klidně, bez zbytečných slov a pohybů. Všude jsou přesné a jasné orientační tabule. Spolupracovníci jsou k sobě navzájem uctiví a zdvořilí. Z nitra cítíte přesvědčení, že se vám tu bude dobře pracovat a jakékoli problémy se budou řešit konkrétně a snadno. Cítíte zde fungující systém pracovního mechanismu.

Toto jsou už úplně jiné situace. Vyvolávají jiné asociace, pocity a přijetí. Je to jako výměna stráží, kde je všechno přesné, jasné a synchronizované. Sportovní zápolení, které jste sledovali nebo kterého jste se sami účastnili. Jaká hudba vám zazněla v paměti? Flamengo, vojenský pochod nebo hudba, která vám jednoduše zlepšuje náladu?

Cítíte se nabití energií, na mysl vám přicházejí velmi přesné logické myšlenky a způsob jejich realizace. Chcete hned pracovat, nechcete nic odkládat. Situaci vidíte jasně a zřetelně.

Takový aspekt přijetí prostoru jsme jazykem stavů pojmenovali jako množství diskrétních objektů a pro lehkost funkčního použití jako rytmus C. Klíčové slovo je BOD.” — úryvek z knihy Život jako prostor vztahů.

Kvalita zvučení prostoru je určena zdrojem energie. Zdroje energie rozdělujeme na:

  • 1. úroveň aktivity  –  Zdroj vitální energie
  • 2. úroveň aktivity  –  Zdroj emoční energie
  • 3. úroveň aktivity  –  Zdroj mentální energie
  • 4. úroveň aktivity  –  Harmonické zvučení všech tří úrovní aktivity, tzv. „čtyřka“

Kombinací rytmů a úrovní získáváme 16 znakový jazyk stavů. Označujeme je například 1A, 2A, 3A, 4A. Pro ukázku doporučujeme si poslechnout tyto skladby.

Stav 1C –  Zdroj vitální energie, rytmus impulsu, bodu.
Elvis Presley – Tutti Frutti
Vladimír Vysocký – Koně k nezkrocení.

Stav 2C  –  Zdroj emoční energie, rytmus impulsu, bodu.
W.A.MOZART- Malá noční hudba

Stav 3C –  Zdroj mentální energie, rytmus impulsu, bodu.
Antonio Vivaldi – Zima
Vanessa Mae – Storm

Stav 4C –  Harmonický zdroj energie, rytmus impulsu, bodu.
Vangelis – Conquest of Paradise
Maurice Ravel – Bolero